Trzej Królowie

Jakich to „3 Króli” przyniósł nam ten rok? Juan, internet i SARS-CoV-2.

Pozwolę sobie prorokować boom w branży okulistyczno – optycznej. Siedzimy przed ekranami laptopów, smartfonów i wytężając wzrok, próbujemy niczym w szpilkach dostrzec szczegóły różniące oferty internetowych sklepów. Dzieciaki odrabiają szkołę łącznie z zajęciami z WF-u, piszemy egzaminy, odrabiamy lekcje, pożeramy wzrokiem newsy, ekscytujemy się osiągnięciami „celebrytów” i powoli zapominamy jak wygląda normalny kontakt z drugim człowiekiem. Wciąż trzeba kupować to samo, żel odkażający, rękawiczki, maseczki. Robię kolejny przelew. Elektroniczne złotówki zmieniają właściciela a ja powoli zapominam jak wygląda realna, papierowa „stówa” trzymana w dłoni. Otwieram przesyłkę i oglądam wszechobecny na niemal każdym opakowaniu napis „wyprodukowano w ChRL”. Łańcuszek ludzi dobrej woli nieomylnie wiedzie moje elektroniczne złotówki w kierunku jedynie słusznej waluty, która coraz śmielej poczyna sobie w konkurencji z zielonymi banknotami.

Komu ten kryzys tak naprawdę jest na rękę? Cioci Oli? Nie… Ciocia Ola i tak od lat siedzi głównie w domu i robi swetry. Mojemu kumplowi mechanikowi? Nie, bo musi kupować już nie tylko ubranie robocze i pastę BHP, ale dodatkowo maseczki i żele odkażające. Lekarzowi POZ? Hmm… Poza normalną pracą, musi obsłużyć jeszcze którąś setkę zarażonych. Ekspedientce w Biedronce? Benzyniarzowi, który nalewa mi paliwo do baku? Trójboiście, któremu zamknęli siłownie i odwołali zawody? Pani Marii, która musiała zamknąć swój sklep z butami, bo wszystkie sprzedają się przez internet. Mirco, który przywędrował pod Kraków ze słonecznej Italii i musiał zamknąć swoją ristorante. Hmm… cóż…
Capo di tutti capi, Weltmeister, Champion, Campione del mondo, World champion 2020/2021 SARS-CoV-2.

“Że jesteśmy mniejszością mnie to nie dziwi. Możni tego świata umieją przekonywać ładnie i mądrze… Czasem się śmieję, a czasem się smucę. Ohyda i zdziczenie gdzie się tylko obrócę…” Kazik Staszewki – RZĄDZI!